Trebinjski fudbalski internacionalci Mijat Gaćinović (Ajntraht, Njemačka) i Gojko Cimirot (PAOK, Grčka) odigrali su još jednom zapažene uloge u prvenstvenim partijama svojih klubova proteklog vikenda.

Fudbaleri Ajntrahta savladali su u subotu na gostovanju ekipu Volfsburga sa 3:1, a Mijat Gaćinović igrao je za pobjednički tim do 79. minuta kada ga je zamenio Fernandes. Gaćinović je na ovom meču ocjenjen sa 3,5, što je ujedno i najviša ocjena koju su zaslužila još dva igrača i golman ekipe iz Frankfurta.

Gosti su poveli golovima Halera i Čendlera u 18, odnosno 22. minutu, da bi domaćini smanjili vođstvo sredinom drugog poluvremena preko Arnolda.

Ipak, samo minut kasnije ostali su bez igrača, Dimate je zaradio crveni karton i morao je ranije u svlačionicu. Mladi srpski napadač Jović potvrdio je pobjedu ekipe iz Frankfurta u 85. minutu.

*****

Solunski PAOK juče je na svom terenu u okviru 18. kola grčke Superlige pobijedio Apollon Smyrnis rezultatom 3:0,  Gojko Cimirot odigrao je cijeli meč.

PAOK je nakon prvih 45 minuta već imao dva gola prednosti. Prvo je Mak u 27. minuti postigao vodeći pogodak, da bi Kone u 45. minuti autogolom udvostručio prednost.

Do kraja utakmice, srpski reprezentativac Prijović je u 91. minuti matirao i treći put gostujućeg golmana postavivši konačnih 3:0.

Gojko Cimirot bio je prvi izbor trenera PAOK-a, što je u potpunosti i opravdao. Solunski klub je drugoplasirani na tabeli sa 40 bodova, jednim manje od Olimpijakosa.