Ајнтрахт, који се прошле године испадања спасио испадања у плеј офу захваљујући управо играма нашег Мијата Гаћиновића, први је пратилац на табели Бундеслиге дебитанту у овом такмичењу Лајпцигу.

hp-media-group-logoКо би рекао да ће тако бити након 12 одиграних кола у Бундеслиги.

Ајнтрахт има најбољи старт сезоне још од 1992/1993. године. У 12. колу побиједили су Борусију Дортмунд на свом стадиону 2:1 и изједначили се другом мјесту на табели. Имају исти број бодова (24) као и Бајерн, с тим да актуелни шампион има и меч мање.

У првом полувремену није виђена нека претјерано занимљива утакмица, али је у другом полувремену прштало на све стране.

Почетком другог полувремена Хушти је постигао водећи гол за Ајнтрахт.

Обамејанг је изједначио 13. голом сезоне у Бундеслиги, којим је засјео на водеће мјесто листе стријелаца. Асистент је био Дембеле.

Харис Сеферовић је поново довео свој тим у вођство у сљедећем нападу. Одличан шут са ивице шеснаестерца. Сеферовићев први гол у сезони.

Дембеле је погодио пречку у 90. минуте тако да су гости доживјели трећи пораз ове сезоне.

Мијат Гаћиновић играо је свих 90 минута у дресу Ајнтрахта.

Требињац је постао прва опција тренера Нике Ковача, а бројни су њемачки медији којима је за око запао капитен „орлића“. Тако фудбалски портал 90min.com пише о све већем Мијатовом доприносу овосезонском узлету Ајнтрахта. Са свега 21 годином Мијат се сматра веома вриједном инвестицијом њемачког клуба, који га је у своје редове довео љета 2015. из Војводине.