KMF Nevesinje večeras je doživio treći poraz u aktuelnoj sezoni Premijer futsal lige BiH, pošto je u okviru 5. kola na domaćem terenu neočekivano poražen od tuzlanskog Salinesa rezultatom 4:7.

I jedna i druga ekipa su u utakmicu ušle oslabljene neigranjem par standardnih prvotimaca.

U redovima domaćih najviše se osjetio nedostatak kapitena Marka Vučetića, dok na drugoj strani nije bilo najboljeg strijelca ekipe u novoj sezoni, Mirka Marinkovića.

Meč je počeo u nešto sporijem ritmu sa obe strane, a to bolje koriste gosti i u 6. minutu preko Denisa Isanovića stižu do prednosti.

Nije dugo trajala radost Salinesa, pošto već u 10. minutu stvari na početak vraća Miljan Gutić, da bi isti igrač i dva minuta kasnije pogodio da preokret domaćih od 2:1.

Konačnih 2:2 u prvom dijelu postavlja Denis Isanović, takođe svojim drugim golom na utakmici.

Do 29. minuta Salines sjajnu igru kruniše sa još dva pogotka u mreži Romovića, strijelci su bili Denis Isanović i Maid Ramić.

U 30. minutu Nevesinjce u igru vraća Miloš Bratić, a isti igrač se u strijelce upisuje i tri minuta prije kraja kada poravnava na 4:4 na opšte oduševljenje domaćih navijača.

Ipak, to je bilo sve od domaćina, do kraja utakmice mrežu domaćih tresu još po jednom Maid Ramić i Denis Isanović, a u strijelce se upisuje i mladi Edin Muratović, za konačnih 4:7.

Vrijedi spomenuti kako su utakmicu obilježile i greške sudijskog para Emir Husković – Dalibor Mavrak iz Mostara, koje su u velikoj mjeri uticale na rezultatski tok.

U narednom kolu Nevesinjci igraju sa aktuelnim prvakom FC Mostar SG ‘Staklorad’, dok Salines dočekuje ekipu Tanga iz Istočnog Sarajeva.

KMF NEVESINJE – FC SALINES 4:7 (2:2)