Екипа футсал клуба „Невесиње“ савладала је протеклог викенда у осмини финала Купа БиХ екипу „Танга“ из Источног Сарајева резултатом 3:2, и тако се пласирала у четвртфинале Купа Босне и Херцеговине.

Прво полувријеме донијело је бољу игру „Танга“, боље прилике „Танга“, те повремени бљесак домаћина, али су и једна и друга екипа отишле са нулом на свом конту на полувријеме. Најзаслужнији за то јесу двојица голмана, Огњен Ромовић и Недим Суковић.

И једна и друга екипа су у меч ушле ослабљене неиграњем важних играча, а посебно се то може рећи за „Танго“ који је дошао без Челигије, Берјана, Иконића, Елеза, Јокића и Зиројевића, те без још неколико играча који чине екипу Диздаревића, Арнаутовића, Делихасановића…

Прву прилику имао је Семир Гушо. Пробао је по земљи, али је Огњен Ромовић уписао прву интервенцију. Три минуте касније сјајно се снашао Срђан Милошевић, шутирао, али је Ромовић на вријеме истрчао, скратио угао и спасао погодак.

Чврсто су домаћи играли у овом мечу, а то показују и четири кумулативна прекршаја већ на пола првог полувремена, те два жута картона за Продановића и Драшковића. Тражили су гости у 12. минуту и најстрожију казну. Гушо је пао у шестерцу, међутим није ту било ниша спорно за судијски двојац из Сарајева.

Прву праву прилику Невесињци имају у 13. минуту. Миљан Гутић је пробао, а Недим Суковић интервенисао. Три минуте касније велику прилику има и Амер Хаџић. Шутирао је у саме рашље шпицем, а Ромовић се поново истакао.

У 19. минуту велика прилика за „Танго“. Била је то контра екипе из Источног Сарајева. Пробао је капитен Чампара, Ромовић одбранио, лопта се одбила до Танасковића а његов шут поново брани Ромовић, да би лопта поново дошла до Ерића којем Ромовић поново брани шут и постаје јунак домаћих.

Полувријеме је закључила прилика домаћих, и то велика. Погријешила је одбрана „Танга“, Горан Продановић је избио сам пред Суковића, но чувар мреже гостију је интервенисао.

Друго полувријеме почиње приликом домаћих. Пудар је пробао из волеја, но сјајан шут остао је на пречки гостујућег гола. Услиједио је период мирније игре, а онда „Невесиње“ стиже до поготка. Марко Вучетић је шутирао, голман Суковић одбранио, а лопта се одбила до Срђана Драшковића, којем није било тешко да погоди из те ситуације.

Није „Танго“ пао након тог гола. Имали су нове двије велике прилике. Прво је Семир Гушо промашио гол из стопостотне ситуације, а затим је Огњен Ромовић поново надмудрио Ерића. Најбољи стријелац „Танга“ је шутирао са лијеве стране, а парадом је Ромовић спасао погодак.

И након те двије неискориштене шансе стигла је нова казна. Брз контранапад домаћих голом је рјешио новопечени репрезентативац Миљан Гутић.

Мрежу Огњена Ромовића коначно је затресао Огњен Ерић у 37. минуту меча. Мирко Чампара је кратко извео индирект за Ерића, а најбољи стријелац гостију је коначно надмудрио феноменалног Ромовића и погододио за 2:1.

Није дуго стајао тај резултат на семафору. „Танго“ је кренуо са вишком, а Семир Гушо је солирао и изгубио лопту, што користи Антон Миличевић и постиже гол за 3:1. У посљедњој минути Ерић погађа и други пут на мечу, али је то било све од „Танга“ у овом мечу, па КМФ „Невесиње“ у шестом међусобном дуелу ова два тима стиже до прве побједе.

КМФ НЕВЕСИЊЕ – КМФ ТАНГО 3:2 (0:0)
Дворана „Невесињка“
Гледалаца: 250
Судије: Амир Омербашић и Алмедин Берило (оба Сарајево)
Стријелци: 1:0 Драшковић 33, 2:0 Гутић 35, 2:1 Ерић 37, 3:1 Миличевић 38, 2:2 Ерић 40
Жути картони: Танасковић (Танго) Г. Продановић, Драшковић, Миличевић (Невесиње)

Невесиње: Ромовић, Пудар, Г. Продановић, Вучетић, Гутић, Гудељ, Пантић, Драшковић, Ковачевић, Милићевић Тренер: Зоран Буховац

Танго: Суковић, Чампара, Танасковић, Ерић, Гушо, Шеховац, Милошевић, Хаџић, Дебелногић Тренер: Мирко Марван

Извор: futsalbalkan.com