Fudbaleri KMF Leotar odigrali su večeras u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ prvenstveni duel sa ekipom Zrinjskog iz Mostara. Poslije dvije vezane pobjede protiv Galaktikosa iz Visokog i mostarskog Starog grada domaćini su pred ovaj meč važili za blagog favorita, što u ovom duelu ni u kom pogledu nisu opravdali.

Slavio je Zrinjski rezultatom 5:2 (1:0), a Leotar je samo u uvodnim minutama drugog poluvremena ličio na ekipu koja je donedavno gospodarila futsalom u Bosni i Hercegovini. Uspjeli su u tim momentima domaći golom Srđana Andrića da izjednače rezultat na 1:1, ali su poslije ponovnog vođstva gostiju neobjašnjivo pali u igri i do kraja je samo bilo pitanje kojim rezultatom će Mostarci slaviti u Trebinju.
Strijelac drugog gola za Leotar bio je Cimirot u finišu meča iz kaznenog udarca.

Leotar će priliku da prvu polusezonu Premijer lige BiH ipak završi u vrhu tabele imati u posljednjem 11. kolu kada gostuje pretposljednje plasiranoj ekipi Kaskade iz Gračanice.