Večeras su se u hercegovačkom derbiju četvrtfinala Kupa BiH u trebinjskoj dvorani „Miloš Mrdić“ sastale ekipe KMF Leotar „Ocean Link“-a i KMF Nevesinja.

Utakmica je počela dosta oprezno, nešto konkretniji je bio Leotar. Inicijativa domaćih se isplati budući da igrači Leotara dolaze u vodstvo u devetom minutu preko Vica koji sjajnim šutem u rašlje načinje mrežu Nevsinjaca.

Već minutu nakon toga na semaforu je stajalo Leotar 2 : Nevesinje 0, budući da Savo Andrić postiže svoj prvi go na utakmici, igrao se deseti minut.
Gosti su pokušali preskakati sredinu i tako doći do pogotka, ali ova taktika im nije donijela mnogo dobroga budući da Leotar ponovo preko Sava Andrića koji se drugi put upisuje u strijelce, dolazi do gola i do ubjedljivog vodstva od 3:0.
Treba izdvojiti detalj iz 15-og minuta kada golman Letoara sjajno brani šut Dalibora Pudara kao i šut Bulajića poslije kornera koji odlazi malo pored desne stative.
Na poluvremenu, rezultat je bio 3:0 za domaćine.

U drugom poluvremenu na samom početku Leotar pogađa prečku preko Zečevića.
Nevesinje počinje igrati bez golmana, a jednu grešku Dalibora Pudara koristi Vico, koji sa pola terena šutira na prazan go. Šut je bio precizan; Leotar ima komfornih 4:0.
U nastavku utakmice smo mogli vidjeti defanzivni Leotar i veliku ofanzivu gostiju koji su dali sve od sebe da umanje rezultat. Pred kraj utakmice trener Leotara je izmješao sastav, a šansu su dobili nešto mlađi igrači. Gosti uspjevaju u zadnjih 10 mintua postići tri gola: pogađali su Bulajić i Kilibarda, a u zadnjem minutu u strijelce se upisuje i Milićević, na kraju rezultat je bio 5:3.
Leotar je na taj način obezbjedio prolaz u polufinle KUP-a BiH, dok je put Nevesinjaca u ovogodišnjem izdanju ovog takmičenja završen.

Trebinje, Dvorana „Miloš Mrdić“
Gledalaca: 150
Sudije: Marčinko Vedran, Macić Amar, Mavrak Dalibor (Mostar)
Kup BIH
1/4 finala
KMF „Leotar Ocean Link“ – KMF “ Nevesinje “  3:0 (5:3)
Žuti karton: Bokić Stefan (Leotar), Bulajić Miloš (Nevesinje)
Strijelci:
Vico Miljan 1:0 90 min, Andrić Savo 2:0 10 min, Andrić Savo 3:0 13 min, Vico Miljan 4:0 24 min, Vico Miljan 5:0, 34 min, Bulajić Miloš 5:1 36 mn, Kilibarda Vaso 5:2 37 min, Milićević Anton 5:3 40 min.