????????????????????????????????????

Juče je na stadionu Police, u okviru 15. Kola Druge lige Republike Srpske, odigrana utakmica između Leotara i ekipe Mladosti iz Bogutovog Sela, koja je u ovoj utakmici nadigrana u svakom segmentu igre.

Leotar je bio bolja ekipa kroz čitav susret, a čak izostanak nekoliko standardnih prvotimaca u sastavu Rajka Mičete, nije se osjetio, pa su u konačnici izabranici pomenutog trenera upisali ubjedljivu pobjedu od 5:1.

Prva šansa na utakmici viđena je u 10. minutu, kada je šutirao Ramić, ali njegov šut odlazi pored lijeve stative. Priliku je imao i Medan i to stopostotnu, ali mladi fudbaler Leotara nije se snašao u ovoj situaciji.

Ristić u 18. minutu dodaje do Todorovića koji ne realizuje izglednu priliku. U 28. minutu desio se neugodan momenat, kada je jedan on najmlađih igrača Leotara, izdanak fudbalske škole ovog kluba slomio ruku, te je prevezen u bolnicu.

Ipak, Leotar dolazi do vodstva preko Todorovića u 33.minutu, koji u svom stilu glavom postiže gol, nakon asistencije Medana koji izvodi korner.

Za 2:0 pogađa Ristić nakon asistencije Spaića u 41 minutu. Gosti koriste nesmotrenost u odbrani Leotara, tako da igrač Mladosti Nešković postiže gol na asistenciju Stojanovića. Do kraja poluvremena Leotar je prijetio,.

Drugo poluvrijeme Leotar nastavlja u istom ritmu, Medan postiže gol u 57. minutu, i tada postaje jasno da 3 boda ostaju domaćinu. Ipak Leotarovi igrači na ovome nisu htjeli stati, pa su do kraja utakmice, najprije u 60. minutu pogađali Janjić, te Zečević u 72. minutu nakon penala. U 66. minutu gosti su imali jedinu priliku koju nije uspio da realizuje Nešković.

Leotar prvi dio sezone završava na petom mjestu u grupi timova sa 24 boda, 11 manje od lidera OFK Sloge iz Gornjeg Crnjelova i bodom manje od drugoplasirane ekipe Guber iz Srebrenice.

II Liga Republike Srpske – grupa Istok

Sezona 2017/2018

FK Leotar- Mladost Bogutovo Selo 5:1 (2:1)

Stadion: Police

Gledalaca: 40

Sudije: Tadić Milan (Pale), Pejić Bojan (Sokolac), Domazet Marko (Istočno Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Todorović 33,

2:0 Ristić, 41 minut

2:1 Nešković, 44 minut

3:1 Medan, 57 minut

4:1 Janjić, 60 minut

5:1 Zečević, 72 minut (penal)