Danas je na fudbalskom stadionu Police odigrana posljednja utakmica u prvog dijelu sezone za Leotar. Rezultat je bio 3:1, dok su na poluvremenu, domaći imali prednost od 2:1.

Protivnik timu Rajka Mičete, bila je ekipa Slavije iz Istočnog Sarajeva, koja je s ovoga gostovanja ispraćena sa tri gola u svojoj mreži. Leotar do vođstva dolazi u 5. minutu, kada Janjić, jedan od otkrovenja Leotara ove sezone, na asistenciju Medana, postiže gol i donosi prednost svom timu.

Leotar je napadao, a kruna toga bio je gol Zečevića u 37. minutu, bio je to šut sa distance, koji je iznenadio golmana gostiju Nedžibovića.

Ipak, Leotar ne bi bio Leotar ove sezone, kada ne bi dozvolio da se stvari zakomplikuju, pa su tako domaći primili vrlo naivan gol u 44. minutu. Gol je pao pred poluvrijeme, i tako donio nadu poprilično pasivnom gostu.

U nastavku utakmice nije viđen dopadljiv fudbal, igralo se bez puno prilika, a sve dileme oko putnika u polufinale ovogodišnjeg izdanja Lupa Republike Srpske riješio je Medan u 61. minutu. Ovaj mladi igrač Leotara, koji je odigrao solidnu polusezonu, svakako može biti Leotarov igrač za budućnost.

Nakon nesretnog ispadanja u kupu BiH protiv Zvijezde 09, u penal seriji, Leotar je ostao na dva fronta, u kojima će se nastaviti takmičiti u drugom dijelu sezone.

Peto mjesto u ligi i nastavak borbe u Kupu RS svakako nisu ono što odgovara renomeu kluba, ali ipak ovi rezultati predstavljaju stepenicu iznad. Ne treba zaboraviti gdje je Leotar bio prije par sezona, te da izabranici Rajka Mičete u Kupu RS brane finale. U prošlogodišnjem finalu Radnik je bio bolji u sjajnoj utakmici na Policama.

Letoar se na ovaj način plasirao u polufinale Kupa RS za tekuću sezonu, koji se nastavlja sljedeće kalendarske godine.

Kup Republike Srpske 1/4 finala

Sezona 2017/2018

FK Leotar- FK Slavija 3:1 (2:1)

Stadion: Police

Gledalaca: 50

Sudije: Pajić Danijel (Bijeljina), Vuković Radmilo (Bijeljina), Rakić Bojan (Bijeljina)