FK Zeljeznciar - FK Famos

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su na svom terenu trebinjski Leotara rezultatom 1:0.

U jednoj izuzetno teškoj utakmici gol odluke postigao je Srđan Vitković iz penala u 35. minutu meča. Defanzivac Leotara je upravo Vitkoviću uletio klizeći, odnio i igrača i loptu, a sudija Danijel Perić je pokazao na bijelu tačku. Gosti imali velike prigovore, pa su dobili čak tri žuta kartona tom prilikom.

Bila je ovo izuzetno naporna utakmica i za jedne i druge. Jak vjetar, uz to i kiša, učinili su uslove za odigravanje ove utakmice gotovo nemogućim, ali su ipak i jedni i drugi dali sve od sebe kako bi slavili pobjedu.

Osim postignutog pogotka, ekipe nisu previše prijetili protivniku, ali je Leotar u prvom poluvremenu propustio kolosalnu priliku da odvede utakmicu možda u drugom pravcu. Anelu Ramiću je lopta gotovo idealno padala u kaznenom prostoru, on šutirao, ali je pogodio samo prečku Remićevog gola.

U drugom poluvremenu Leotar je više držao loptu u svom posjedu, pokušavao nešto da iskreira, ali se Famos odlično odbranio i na kraju slavio minimalnu pobjedu u ovom derbiju 18. kola drugoligaškog „Istoka“.

FAMOS – LEOTAR 1:0 (1:0)