Фудбалери Вележа ремијем у Пилици окончали су јесењи дио првенства у Другој лиги РС – исток. У посљедњем колу одиграли  су 2:2 са Будућности па ће зимску паузу провести на 10. позицији.

Невесињци су данас опет играли нападачки фудбал и да нису пропустили колосалне шансе у финишу уписали би четврти узастопни тријумф. Ипак, и бод против квалитетног ривала на гостујућем терену може се сматрати добрим резултатом.

Вележ је головима Бакоча водио 1:0 и 2:1, а домаћи су по други пут поравнали у 50. минуту. У посљедњих 15-так минута Братић се два пута нашао очи у очи са голманом Будућности, али је мрежа остала нетакнута.

Вележ је у Пилици оставио лијеп утисак што су потврдили и домаћини.

Да није имао  лош старт првенства невесињски клуб би био у самом врху табеле. Онако, десет бодова из посљедња четири кола било је довољно  само за златну средину прије зимске паузе.

БУДУЋНОСТ – ВЕЛЕЖ   2:2 (1:2)

Стадион Пилица. Гледалаца: 100. Судија: Војислав Вуковић (Брчко).Стријелци: 0:1 Бакоч у 31, 1:1 Спасојевић у 34, 1:2 Бакоч у 42, 2:2 Васиљевић у 49. минуту.

БУДУЋНОСТ:Радић, Пајић, Калајџић (Марјановић), Лукић, Ивановић, Марковић, Лазаревић, Бајић, Васиљевић (Стевановић), Крезовић, Спасојевић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Ковачевић, Петковић, Ђогић, Продановић, Шиљеговић, Братић, Радовић, Милидраг, Бакоч (Шаренац), Реповић.

Извор: Радио Невесиње