Ovogodišnju sezonu u Drugoj ligi RS – istok Velež je završio porazom od Budućnosti.

U posljednjem kolu ekipa iz Pilice na Gradskom stadionu u Nevesinju slavila sa 1:0. Prvo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj i dinamičnoj utakmici sa dosta šansi, posebno u uvodnim minutima. U nastavku Radović je imao odličnu priliku, ali se nije upisao u strijelce. U 66. minutu gosti su izveli slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, Zurovac je odbio loptu do koje je prvi došao Marković i sproveo je u mrežu. Nakon primljenog gola oslabljeni Velež nije uspio da konsoliduje redove. Budućnost je bez problema držala igru na sredini terena. Tek u samom finišu Nevesinjci su iz kornera stvorili gol priliku.

Velež je sezonu završio na sedmom mjestu što je i bio plan prije proljećnog dijela prvenstva. Podsjećamo, nevesinjski sastav je prvio dio sezone, najviše zbog lošeg starta završio na 10.mjestu. Najbolji strijelac Veleža je Miljan Petković sa 12 golova.

VELEŽ – BUDUĆNOST 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 150. Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje).Strijelac: 0:1 Marković u 66. minutu.

VELEŽ: Zurovac, Topalović (Pašajlić), Vučetić, Petković,B. Šarenac (Radojičić), D. Šarenac, Ivanišević, Mrkajić ( Ivanišević), Radović, Grujičić, Bakoč.

BUDUĆNOST: Radić, Lupić, Marjanović, Marković, Lukić, Pajić, Vasiljević, Lazarević, Milošević, Krezović, Stevanović (Marković).

1. OFK Sloga (Gornje Crnjelovo) 30 24 3 3 102:10 92 75
2. FK Famos (Ist. Ilidža) 30 14 6 10 57:39 18 48
3. FK Leotar (Trebinje) 30 15 3 12 48:36 12 48
4. OFK Glasinac 2011 (Sokolac) 30 13 8 9 49:38 11 47
5. FK Budućnost (Pilica) 30 12 10 8 54:47 7 46
6. FK Jedinstvo (Brodac) 30 13 4 13 49:57 -8 43