Juče je na stadionu Police u Trebinju odigrana utakmica 29. kola Druge lige Republike Srpske (Grupa Istok) u kojoj je Leotar savladao ekipu Glasinca iz Sokoca konačnim rezultatom 4:2, nakon što je na poluvremenu rezultat bio 3:0 u korist domaće ekipe.

Letoar je sebi ponovo dozvolio opuštanje nakon velike prednosti tako da su gosti već početkom drugog poluvremena imali 3:2, ipak u konačnici Zečević otklanja sve nedoumice oko pobjednika.

Uvodnih par minuta nije donijelo puno prilika. Nakon početnog „ispipavanja pulsa“ Leotar realizuje svoju prvu pravu priliku na utakmici. Mrežu je pogodio Ristić nakon dobre asistencije Spaića, iskusni golgeter Leotara je uklizao i pospremio loptu u mrežu Pajevića, igrao se 10. minut.

U 13. minutu okušao se Medan, ali je njegov šut završio pored gola Sokočana.

U 19. minutu igrač Glasinca Kreštalica je pogriješio i predao loptu igračima Leotara, loptu prihvata Zečević i kreće u prodor. Uspio je iskoristiti rupu koja je nastala u odbrani i doći u poziciju za šut, međutim odbrambena linija Glasinca uspjela je izblokirati njegov pokušaj.

U 28. minutu igrači Glasinca imali su zicer situaciju pred golom Leotara, Arbinja je išao sam jedan na jedan sa Ristom Perišićem, šutirao je, ali Perišić se ispriječio sjajnom paradom i zaustavio njegov udarac.  Ovakve odbrane postale su specijalnost Rista Perišića koji je mnogo puta ove sezone bio spasilac Leotara.

Vrlo atraktivan gol viđen je u 31. minutu kada Leotar preko Komlena duplira svoje vođstvo. Ristić dodaje Komlenu koji sjajno šutira lijevom nogom i tako matira nemoćnog Pajevića.

Svega dva minuta kasnije nova radost za domaće navijače na Policama, po lijevom boku je probio Zečević, ubacio u šesnaesterac gdje se nalazio dobro postavljeni Ristić, koji loptu glavom smješta u mrežu i pogađa za, bar na oko, velikih 3:0 za Leotar.

Drugo poluvrijeme izgledalo je dosta drugačije od prvog, gosti dolaze u priliku preko Blagojevića kojem dobro asistira Arbinja. Blagojević šutira lijevom nogom iskosa i uspijeva prevariti Perišića. Lopta je ušla u mrežu, rezultat je od 48. minuta bio 3:1.

51. minut bio je hladan tuš za domaće, pošto Arbinja dobro koristi gužvu u kaznenom prostoru i zakucava loptu u mrežu. U domaćem sastavu ponovo je došlo je preranog opuštanja što Glasinac kažnjava i dovodi Leotar u poziciju da se mora boriti za bodove nakon dva brza gola na otvaranju drugog proluvemna.

Leotar se međutim brzo konsolidovao, tako da gostima nije dopuštao da stvara prilike.

Dobru akciju odigrali su domaći u 68. minutu preko Spaića koji šalje loptu u peterac, ali nešto brži pas je uticao na to da Risitć ne uspije da pravoremneo ukliza i pošalje loptu u mrežu.

U 73. minutu zatresla se prečka gola Glasinca, a pogodio je Ristić koji je tako bio blizu svoga trećeg gola na utakmici, koji mu je ipak izmakao iz ruku.

Sudbinu Glasinca na Policma zapečatio je Zečević u 86. minutu, koji koristi dobru loptu Prela sa boka i smješta loptu u mrežu Glasinca.

Do kraja nismo vidjeli više prilika, tako da se Leotar na najbolji mogući način oprostio od domaćih navijača za sezonu 2017/2018, ali ne bi to bio Leotar kada ne bi nakon velikog vođstva dopustio i pravu dramu. Ipak dobro se završilo, a komentar o svemu imao je i trener Rajko Mičeta koji je nakon utakmice izjavio:

„Vjerujem da su prisutni mogli uživati na utakmici zato što je bilo mnogo golova, ja nisam pretjerano uživao zato što je nakon sigurnog rezultata bilo 3:2, i ekipa se mogla vratiti poslije jednog izvrsnog prvog poluvremena gdje smo nadigrali protivnika i imali mnogo prilika. Došlo je do opuštanja, ali sreća da smo imali dovoljno raspoloženih igrača.  Čestitam objema ekipama na dobroj utakmici u teškim uslovima, vidjeli smo dosta golova. Nama ostaje još to jedno gostovanje, nadamo se da ćemo ga riješiti u svoju korist i završiti u vrhu tabele” završio je Mičeta.

Druga liga Republike Srpske (Grupa Istok)

29. kolo

Sezona 2017/2018

FK Leotar- OFK Glasinac Sokolac 4:2 (3:0)

Stadion: Police

Gledalaca: 40

Sudije: Tadić Milan (Pale), Gogić Slavoljub (Istočno Sarajevo), Tešanović Stefan (Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Risić 10. minut, 2:0 Komlen 31. minut, 3:0 Risić 33. minut, 3:1 Blagojević 48. minut, 3:2 Arbinja 51.minut, 4:2 Zečević 86. minut

Žuti kartoni: Vučić (Leotar 56. minut), Blagojević (Glasinac 56. minut)

Leotar – sastav: Perišić, Andrić , Vučić, Janjić , Medan (Prelo 46. minut) , Zečević, Spaić, Brković, Ristić, Komlen (Šešelj 87. minut) , Todorović

Trener: Rajko Mičeta

OFK Glasinac – sastav: Pajević, Vujičić Marko, Nikolić, Jovanović, Arbinja, Kreštalica, Žugić, Živković, Vujičić Miloš, Bunjavac, Blagojević