Na stadionu Police u Trebinju  je odigrana utakmica 7. kola Druge lige Republike Srpske (Grupa Istok) u kojoj je ekipa Leotara bila ubjediljiva protiv Mladosti iz Rogatice rezultatom 5:1.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta sadržajnije, tako da su u njemu viđena čak četiri gola, sva četiri u mreži gostiju.

Utakmica je počela ofanzivom Letoara koji je i bio favorit na ovoj utakmici. Prvu šansu imao je Medan u šestom minutu, nakon centaršuta Prela, odbambeni igrač gostiju Ćućula loše je intervenisao tako da je lopta došla Medanu pravo na šut iz izgledne pozicije, međutim igrač Leotara kao da ovo nije očekivao pa je njegov šut završio daleko preko gola.

U 9 minutu Leotar prijeti preko Janjića, nakon jedne dubinske lopte Todorovića, međutim Janjićev šut uspijeva da ukroti golman Mladosti Nešković.

Još jednu priliku za Leotar imao je Ristić, nakon dobrog centaršuta Janjića ,Ristić slabo prima loptu i na taj način ova prilika odlazi u nepovrat. Igrao se 21 minut.

Dva minuta kasnije, Leotar relizuje svoju rezultatsku ofanzivu i nadmoć na terenu preko Todorovića koji nakon kornera koji izvodi Medan sjajno skače i zakucava loptu u mrežu gostiju.

U 26 minutu Medan je bio u prilici, ali njegov šut brani golman Nešković.

Kombinacija Janjića i Medana donosi Leotaru vodstvo od 2:0 u 32 minutu. Nakon jedne dobre lopte u prostor Janjića, Medan sjajno reaguje i šutira po golu gostiju. Šut je išao pravo u rašlje, Nešković nije imao šanse.

Svega minut nakon toga rezultat je bio 3:0. Prelo vuče loptu, dodaje do Zečevića koji sjajno prolazi sa lijeve strane i dodaje do Ristića a ovaj sa nekih desetak metara nije imao nikakvih problema da pospremi loptu u mrežu. Rezultat je bio 3:0.

To nije bio kraj problema za Mladost u prvom poluvrmenu, budući da u 30 minutu Nešković faulira Janjića u kaznenom prostoru, a sudija bez veće dileme pokazuje na liniju penala. Precizan je bio Medan tako da je Leotar već na poluvremenu imao ogromnu prednost od čak 4 gola prednosti.

U drugom poluvrmenu trener Leotara Rajko Mičeta dao je priliku Komlenu i Spaiću i tako dodatno podmladio sastav Leotara u drugoj dionici igre.

Jedini gol za goste djelo je Močeviča koji nakon jedne dubinske lopte bježi odbrane Leotara i u 50 minutu smanjuje vođstvo domaćina.

U 63 minutu bio je dosuđen još jedan penal za Leotar, Miličević je faulirao Spaića koji biva precizan sa bijele tačke i tako je bio postavljen konačan rezultat utakmmice.

Gosti koji su igrali u dosta podmlađenom sastavu nisu do kraja utakmice imali preveliku želju da idu prema naprijed, već su čuvali svoj gol , a ekipa Rajka Mičete bila je zadovoljna sa postignutim rezultatom.

Leotar je tako na dobar način okončao vrlo uspješnu sedmicu za klub budući da su u srijedu izborili plasman u dalju fazu takmičenja u kupu Bosne i Hercegovine.

1. kolo Druga liga RS (Grupa Istok)

FK Leotar- FK- Mladost

5:1 (4:0)

Stadion: Police

Gledalaca: 75

Sudije: Remetić Marko (Bijeljina), Milošević Vasilije (Bijeljina), Divčić Vladimir (Bijeljina)

Leotar, Sastav:

Perišić, Ljubibratić, Andrić, Vučić, Janjić, Medan, Zečević (Spaić 46 minut, Begenešić, Ristić (Komlen 46 minut), Todorović ( Kovačević 47 minut), Prelo.

Trener: Rajko Mičeta

FK Mladost

Sastav: Nešković, Sokolović, Sorak, Ćućula, Šarenac, Rajak, Močević, Mihajlović, Miličević, Ljepić, Đurović.

Trener: Slavko Obrenović