Fudbaleri Leotara danas su na stadionu Police, u okviru 13. kola Druge lige Republike Srpske uspjeli slaviti protiv ekipe Jedinstva iz Brodca. Nakon neriješenog rezultata na poluvremenu, rezultat na kraju je bio 2:1.

Strijelci za tim koji vodi Rajko Mičeta bili su Ramić u 6. minutu i Ristić u 88., dok je za gostujući sastav precizan bio Dejan Jovanović u 31. minutu. Utakmica je bila poprilično nesadržajna i vjerovatno je na to uticao umor igrača Leotara koji su prije tri dana igrali utakmicu Kupa BIH.

Pomenuti gol Ramića došao je nakon korenra koji izvodi Janjić; Ramić je dobro primio loptu i desnom nogom uputio neodbranjiv šut prema golu golmana Jedinstva koji je danas čuvao golman Siniša Janjić.

Leotar je vodio od samog početka, gosti su u prvih 15 minuta bili ograničeni na kontra napade i nisu prijetili dok je Leotar imao loptu u  nogama. Ipak poslije gola i domaći sastav je pao, a to koristi Jovanović koji nakon vrlo upotrebljivog centaršuta Sekulića pogađa glavom gol Perišića.

Do kraja poluvremena izdvajamo šut Ramića nakon akcije Janjića i Ristića. Ovaj detalj se desio u 32. minutu.

U drugo poluvrijeme ušlo se sa rezultatom 1:1, a prva prilika bila je za domaćina. Zečević dodaje do Ramića čiji šut odlazi pored gola. Igrao se 50 minut. Ulaskom Medana na desno krilo, Leotar je dobio malo živosti u igri i izgledao je rastrčanije.

Ponovo je Ramić bio u centru pažnje, njegov vrlo neugodan šut koji je išao pod prečku nekako brani Siniša Janjić i dobija loptu u korner.

Ramić je u prilici, ovaj put nakon asistencije Prela. I ovaj put igrač Leotara bio je blokiran.

????????????????????????????????????

Gosti nisu stvorili niti jednu šansu u nastavku, a Leotar je u 71. minutu priprijetio preko Todorovića kome je asistirao Medan. Todorović je šutirao glavom, međutim njegov šut ovoga puta nije bio na nivou i lopta odlazi pored gola.

Ramić je svakako bio centralna figura meča i gotovo stalno su od njega kretale akcije Leotara.

Ristić je u 76. minutu bio oboren petercu, bilo je elementa za kazneni udarac, ali sudija nije tako mislio.

Medan, Ristić i Zečević stvaraju veliku šansu za Leotar, međutim i ova akcija propada

Zečević u 85. minutu izvodi slobodan udarac koji ponovo brani Janjić.

U 87. minutu spušta loptu glavom na koju natrčava Medan koji iskosa šutira neprecizno.

Ramić upisuje asistenciju za Ristića koji uspijeva prebaciti Janjića u 88. minutu. Leotar nije prikazao odličnu igru ali, je napadao i ne može se reći da je gol bio nezaslužen. Gosti su imali samo jednu ideju, a to je da se brane bez ikakve ambicije da ugroze gol Rista Perišića.

Gosti su morali učiniti ono što nisu čitavu utakmicu, a to je stvoriti šansu. Do kraja to nisu uspjeli i Leotar je slavio rezultatom 2:1.

Druga liga Republike Srpske (grupa Istok)