Juče je na trebinjskom stadionu Police odigrana utakmica 5. kola Druge lige Republike Srpske (Grupa Istok) u kojoj je ekipa Leotara kao domaćin savladala ekipu Sloga Junajteda iz Bijeljine rezultatom 3:1. Na poluvremenu rezultat je bio 1:1.

Treba reći da je ekipa iz Trebinja bila bolji rival i da je većim dijelom utakmice imala ofanzivu. Tako je i rezultat na kraju srazmjeran onome što su prisutni na stadionu Police gledali.

Fudbaleri Leotara nakon poraza u prošlom kolu uspjeli su popraviti utisak i na domaćem terenu upisati važnu pobjedu pred nastavak sezone.

Počelo je veoma ofanzivno od strane tima iz Trebinja, Zečević ubacuje, a golman Sloge boksuje loptu i tako otklanja opasnost. Ovaj detalj desio se na samom početku utakmice, tačnije u prvom minutu.

Igrao se 4. minut kada je Zečević poslao centaršut ka Ristiću koji nije uspio da uputi opasan šut ka golu gostiju. Leotar je dobro otvorio utakmicu, a gostujuća ekipa je rijetko bila u posjedu lopte.

U 9. minutu prisutni na stadionu Police svjedočili su solidnom pokušaju Janjića koji sa velike udaljenosti šalje loptu preko gola golmana Avramovića.

Ristić je u sljedećem napadu oduzeo loptu posljednjem igraču odbrane ekipe Sloge Junajteda, ali nije imao snage da istrči kontru, tako da je šut koji je uputio bio poprilično „mlak“ i nije bio veliki problem za golmana Avramovića.

U 13. minutu uslijedilo je slavlje za domaće navijače, Zečević je izveo slobodan udarac, lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru i došla do Todorovića koji vrlo spretno loptu posprema u mrežu. Leotar vodi 1:0.

Svega minut nakon što su domaći stigli do vodstva, Ristić je bio u prilici da udupla prednost svog tima, međutim nije to učinio pošto je njegov šut desnom nogom završio malo pored gola.

Leotar je u ovim trenucima potpuno kontrolisao igru, fudbaleri tima iz Trebinja napadali su preko bokova i bili su izuzetno opasni po gol gostiju. Jednu lijepu akciju igrača Leotara nakon centaršuta ne uspijeva da realizuje Ristić, pošto njegov šut glavom odlazi malo pored lijeve stative gola golmana Miluna Avramovića.

U prvom poluvremenu Leotar je napadao najviše preko lijeve strane, a napadačku osovinu domaćina činili su Perović, Zečević i Prelo.

Kada se činilo da Leotar sve kontroliše i da bi uskoro moglo doći do povećanja vodstva, uslijedio je šok za domaće navijače. Šut Antunovića iz kaznenog prostora ne uspijeva da zaustavi golman Leotara Perišić u 28 minutu. Bio je na lopti, ali mu je iskliznula iz ruku, tako da ekipa Sloga Junajteda dolazi do poravnanja iz prvog šuta u okvir gola.

Andrić, Vučić i Ramić odigrali su dobro akciju za Leotar u 30. Minutu, ali Ramićeva završnica nije bila dovoljno dobra, tako da je rezultat ostao nepromijenjen.

U 38. minutu igrači Leotara su odigrali lijepu akciju koju je započeo Janić, dodao do Zečevića, a potom je Ramić šutirao, golman je bio savladan, međutim jedan igrač Sloge uspio je da loptu zaustavi na gol crti.

Leotar je i dalje imao posjed i stvarao je šanse, a jednu izglednu imao je Ramić koji je u 40. minutu poslao neprecizan završni pas.

Igrao se posljednji minut prvog dijela kada je nakon centaršuta Ramića lopta došla do Janjića koji silovito šutira. Izgledalo je da će doći do promjene rezultata, međutim lopta pogađa stativu.

U drugom poluvremenu Todorović je ubacio, Ramić se našao u izglednoj prilici, ali loš prijem lopte je učinio da ova prilika propadne.

Leotar nije srljao, igrači su imali vjeru u sebe, a gosti su čekali priliku iz kontri najviše preko vrlo brzog Antunovića.

U 80. minutu situacija pred golom Sloga junajteda koja nije izgledala pretjerano opasno, završila se golom. Medan je ubacio, odbrabmeni igrač Sloga Junajteda Pavlović je pokušao da interveniše, ali to nije učinio na najbolji način, pa je njegov šut prevario vlastitog golmana i završio u mreži njegove ekipe. Leotar je došao do vodstva.

Gosti su najbolju šansu u drugom dijelu imali upravo preko Antunovića koji je imao situaciju 1 na 1 koju je u zadnjem trenutku spasio Prelo.

Pred sam kraj utakmice fudbaleri Leotara su u 86. minutu i ovjerili pobjedu sjajnom akcijom koju je počeo Zečević tako što je oduzeo loptu gostima, dodao dobar pas do Medana koji sjajno pronalazi Prela, a ovaj loptu izvan kaznenog prostora lijevom nogom zakucava pod prečku. Tada je postalo jasno da 3 boda ostaju u Trebinju.

Do kraja utakmice Medan je još imao jednu priliku koju nije realizovao. Može se reći da je svježina s klupe na kraju donijela Leotaru sposobnost da ipak slomije otpor vrlo upornih i defanzivno sposobnih gostiju.

1. kolo Druga liga RS (Grupa Istok)

FK Leotar- FK- Sloga Junajted 3:1 (1:1)

Stadion: Police

Gledalaca: 150

Sudije: Domazet Maro (Sarajevo), Tadić Milan (Pale), Pljevalčić Dragoslav (Rogatica)

Strijelci: 1:0 Todorović 13 min

1-1 Antunović 28 min

2-1 Pavlović 80 min (auto gol)

3-1 Prelo 86 min

Leotar: Perišić, Kovačević (Medan 68 min), Andrić, Vučić, Janjić, Zečević, Begenešić, Ramić (Spaić 68 min), Ristić, Todorović, Prelo

FK Soga Junajted: Avramović, Erić, Babunović, Pavlović, Ostojić, Petrović, Tonković, Antunović, Mitrović, Stevanović, Husić (Stojanović 76 min)

Žuti kartoni: Erić Petar (Sloga-Junajted)

Srećko Š. / Hercegovina Promo, septembar 2017.