Na stadionu Police juče je odigrana utakmica 21. kola Druge lige Republike Srpske, u kojoj je domaćin Leotar dočekao ekipu FK Proletera iz Dvorova. Već nakon 10. minuta utakmice izabranici Rajka Mičete imali su 2:0,  što im je omogućilo da do kraja utakmice odigraju nešto opuštenije i na kraju potpuno zasluženo slave rezultatom 4:1.

Prva prilika na utakmici donosi i prvu promjenu rezultata. Mladi igrač Leotara Medan je iznudio korner, koji izvodi Zečević, u petercu sjajno uspijeva pronaći dobro postavljenog Todorovića kome nije bio problem da iz ove pozicije glavom pogodi mrežu gostiju koju je čuvao Simojlović.

Deseti minut utakmice donosi novu promjenu rezultata, loptu je sa desnog boka ubacio Ljubibratić, ona pronalazi Ristića koji je smješta u mrežu Proletera i tako duplira vođstvo domaćina.

U 14. minutu nakon slobodnog udarca Proletera u prilici se našao Bogdanović koji šutira glavom, ali Risto Perišić, golman Leotara, sjajnom paradom zaustavlja njegov šut.

Nova šansa za Leotar desila se u 25. minutu, ubacio je Ljubibratić, a šut Ristića iz peterca bio je nedovoljno precizan da se ugrozi gol koji je čuvao Simojlović. Minut 30. donosi novi gol za Leotar i bila je to repriza drugog gola ove ekipe, samo je ovog puta asistent bio Janjić, koji sa desne strane sjajno pronalazi Ristića, a ovaj iskusni golgeter Leotara nije imao problema da loptu smjesti u mrežu.

Janjić je bio u šansi u 40. minutu kada je u njegov šut odlično ušao golman Proletera Simojlović i tako otklonio opasnost.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu šansu za Leotar i to od Medana kojem je Ristić uputio pravovremen pas i stvorio priliku. Medan je šutirao desnom nogom, ali njegov šut odlazi pored gola.

Rezultat prvog poluvremena bio je 3:0.

Sekulić u 63. minutu ide jedan na jedan sa Perišićem, ali sjajni golman tima iz Trebinja i iz ovog duela izlazi kao pobjednik i bilježi drugu sjajnu paradu na utakmici.

Vranovac u 85. minutu pogađa na asistenciju Sekulića nakon uspavanke u drugom poluvremenu.

U 87. minutu Zečević se okušao sa ruba kaznenog prostora, bio je zamalo neprecizan, a onda za 89. minut igrači Leotara sačuvali su najljepšu akciju na utakmici, nakon duplog pasa Janjića i Zečevića, koji je izigrao odbranu gostiju iz Dvorova, Medan se nalazi u velikoj prilici koju uspijeva realizovati i tako krunisati svoju dobru partiju golom za Leotar. Konačni rezultat je tako bio 4:1.

To je bio konačni rezultat ove utakmice kojoj je u nekim trenucima falilo tempa što je donekle razumljivo kada se uzme u obzir da je pitanje pobjednika bio riješeno već u prvih trideset minuta susreta.

Druga Liga Republike Srpske

Grupa Istok

Sezona 2017/2018

FK Leotar- FK Proleter 4:1 (3:0)

Stadion: Police

Gledalaca: 40

Sudije: Lakić Goran (Brčko), Vuković Vojislav (Brčko), Tekić Željko (Zvornik)

Leotar, Sastav:

Perišić, Ljubibratić, Andrić (Šešelj 46. minut), Vučić, Janjić, Ramić, Zečević, Medan, Begenišić, Ristić (Komlen 46. minut), Todorović (Brković 39. minut)

Trener: Rajko Mičeta