Данас је на стадиону Полице одиграна реванш утакмица полуфинала Купа Републике Српске у којој су фудбалери Леотара, баш као и прије двије седмице у Мркоњић Граду, уписали побједу и осигурали пласман у финале овог такмичења.

Овога пута резултат је био 2:0 за домаћи састав. У утакмицу је нешто боље ушла Слобода која је имала посјед лопте, али гостујући састав није имао неких већих прилика изузев ситуације када су комбиновали Стјепановић и Бабић, када је помоћни судија досудио офсајд.
Након првих десет минута, када су гости имали лопту, Леотар се ослобађа притиска и успоставља равнотежу на терену. Након једне контре, Ђукарић је шутирао, али спреман је био голман Леотара Перишић. Прва права прилика на утакмици услиједила је када је фудбалер Леотара Вучић фаулирао Кршића, слиједио је слободан ударац са неких 20-ак метара, међутим Ђукарићев шут лако је укротио Перишић.
Леотар је нападао и то се исплатило у 41. минуту, Зечевић је повео контру, Шешељ сјајно избацио лопту до Цимирота који проналази Перовића, а овај са лијеве стране упућује необрањив шут у оквир гола голмана Петровића. Леотар је могао и удуплати предност до краја полувремена, будући да се у 44. минути, након асистенције Перовића, у великој прилици налази Шешељ који шутира преко гола. У задњем минуту првог полувремена, гости су имали своју најбољу прилику, али тада је испред Бабића лопту покупио Перишић.

Ристић је на утакмици имао неколико сјајних прилика када је изашао сам испред голмана, међутим ниједну од тих прилика играч Леотара није искористио. Истичемо прилику из 65. минуте када је изашао сам испред голмана Петровића који из овог дуела излази као побједник.
Утакмица је ријешена у 81. минуту, када Прело, након комбинације Спаића и Јањића користи добар центаршут и главом постиже го за Леотар. Леотар се на овај начин пласирао у финале РС у којем ће играти против Радника из Бијељине.
Полуфинале купа Републике Српске
ФК Леотар – Слобода Мркоњић Град
2:0 (1:0)
Стријелци: Перовић 41 минут 1:0, Прело 88 минут 2:0
Стадион: Полице
Судије: Дошло Слађан (Источно Сарајево), Грубачић Ђорђе (Сарајево) и Вујадин Немања (Источно Сарајево)
Жути картони: Перовић (Леотар), Сладојевић (Слобода)