Danas je na stadionu Police odigrana revanš utakmica polufinala Kupa Republike Srpske u kojoj su fudbaleri Leotara, baš kao i prije dvije sedmice u Mrkonjić Gradu, upisali pobjedu i osigurali plasman u finale ovog takmičenja.

Ovoga puta rezultat je bio 2:0 za domaći sastav. U utakmicu je nešto bolje ušla Sloboda koja je imala posjed lopte, ali gostujući sastav nije imao nekih većih prilika izuzev situacije kada su kombinovali Stjepanović i Babić, kada je pomoćni sudija dosudio ofsajd.
Nakon prvih deset minuta, kada su gosti imali loptu, Leotar se oslobađa pritiska i uspostavlja ravnotežu na terenu. Nakon jedne kontre, Đukarić je šutirao, ali spreman je bio golman Leotara Perišić. Prva prava prilika na utakmici uslijedila je kada je fudbaler Leotara Vučić faulirao Kršića, slijedio je slobodan udarac sa nekih 20-ak metara, međutim Đukarićev šut lako je ukrotio Perišić.
Leotar je napadao i to se isplatilo u 41. minutu, Zečević je poveo kontru, Šešelj sjajno izbacio loptu do Cimirota koji pronalazi Perovića, a ovaj sa lijeve strane upućuje neobranjiv šut u okvir gola golmana Petrovića. Leotar je mogao i uduplati prednost do kraja poluvremena, budući da se u 44. minuti, nakon asistencije Perovića, u velikoj prilici nalazi Šešelj koji šutira preko gola. U zadnjem minutu prvog poluvremena, gosti su imali svoju najbolju priliku, ali tada je ispred Babića loptu pokupio Perišić.

Ristić je na utakmici imao nekoliko sjajnih prilika kada je izašao sam ispred golmana, međutim nijednu od tih prilika igrač Leotara nije iskoristio. Ističemo priliku iz 65. minute kada je izašao sam ispred golmana Petrovića koji iz ovog duela izlazi kao pobjednik.
Utakmica je riješena u 81. minutu, kada Prelo, nakon kombinacije Spaića i Janjića koristi dobar centaršut i glavom postiže go za Leotar. Leotar se na ovaj način plasirao u finale RS u kojem će igrati protiv Radnika iz Bijeljine.
Polufinale kupa Republike Srpske
FK Leotar – Sloboda Mrkonjić Grad
2:0 (1:0)
Strijelci: Perović 41 minut 1:0, Prelo 88 minut 2:0
Stadion: Police
Sudije: Došlo Slađan (Istočno Sarajevo), Grubačić Đorđe (Sarajevo) i Vujadin Nemanja (Istočno Sarajevo)
Žuti kartoni: Perović (Leotar), Sladojević (Sloboda)