Fudbaleri trebinjskog Leotara nisu uspjeli da obezbjede povratak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine poslije posljednjeg kola odigranog danas, koje je donijelo mnogo sumnjivih situacija.

Leotar je poražen u Trebinju od Podrinja iz Janje s 1:0, pa je u prijedorski Rudar zadržao prvo mjesto, a Podrinje se spasilo ispadanja. Omer Merić je donio važnu pobjedu gostima golom u 89. minuti.

Rudar je gostovao u Tesliću kod Proletera i bod mu je bio dovoljan da zadrži prvo mjesto i proslavi ponovni ulazak u elitno društvo bh. fudbala, dok je Proleter morao da slavi kako bi se spasio ispadanja.

Prijedorčani su igrali 0:0 u Tesliću, a onda je uslijedio izuzetno sumnjivi prekid kojeg su izazvali domaći navijači. Poslije toga Proleter je uspio da pobijedi, a jedini gol postigao je Dušan Kuzmanović. Pošto je utakmica produžena više od petnaest minuta Prijedorčani su znali da im više ne treba ni bod da bi ostali prvi, pa opstanak Proletera može da se smatra u najmanju ruku „sumnjiv“.

Susret Sutjeske i Tekstilca u Foči završen je bez golova (0:0), Napredak je u Donjem Šepku sa 8:2 slavio protiv Mladosti iz Gacka, dok je Sloboda u Mrkonjić Gradu s 3:1 porazila višegradsku Drinu.

Duel Slobode i Vlasenice u Novom Gradu pripao je gostima (1:3). Kozara je u Gradišci remizirala s Krupom (1:1).

Iz lige su ispali Sloboda Mrkonjić Grad, Drina, Mladost Gacko i Napredak.