U utakmicama petog kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu hercegovački klubovi su upisali maksimalnih šest bodova. Trebinjski Leotar je na Policama savladao Napredak iz Donjeg Šepka rezultatom 2:0. Strijelci za Trebinjce bili su Dejan Popović u 77. i Nenad Stojanović u 83. minutu meča. Ovom pobjedom Leotar se vratio na lidersku poziciju na tabeli.

Gatačka Mladost je na svom terenu savladala višegradsku Drinu Hidroelektarane sa 2:1, a pobjedonosni gol postigao je Miljan Vico u 64. minutu. Prethodno su gosti na startu drugog poluvremena iz jedanaesterca anulirali prednost Gačana iz prvog dijela meča.

LEOTAR – NAPREDAK  2:0 (0:0)

Trebinje: Stadion:Police . Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina)

LEOTAR: Kukrika, Andrić, Milošević,  Šešelj, Aćimović , Cimirot, Popović, Zečević, Stojanović , Todorović, Jeknić.

NAPREDAK: Krsmanović, Radović, Erić, Filipović, Marić, Periić, Nikolić, Matić  , Jovanović, Jevtić

MLADOST – DRINA HE  2:1 (1:0)

Gacko. Stadion Mladosti. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo).

MLADOST: Marković, Salatić, Mrković, Goranović, Vico, Prelo, N. Sušić, Toholj, Andrić, Komnenić,. Ćeranić.

DRINA HE  : Bojanović   ,Sekulić , Damjanović , Marković ,  Rosić , Jovanović , Iv.Mirković  ,Tasić Krsmanović, Savić, Bojat .