Danas je  na stadionu Police, koji ovoga popodneva nije bio pretjerano popunjen, odigrana utakmica šesnaestine finala kupa Republike Srpske u fudbalu u kojoj je ekipa Leotara savladala ekipu Budućnosti iz Pilica kraj Zvornika rezultatom 3:1. Na taj način fudbaleri Rajka Mičete obezbijedili su plasman u dalju fazu ovoga takmičenja, u kom su protekle sezone stigli čak do finala, gdje ih je porazio Radnik iz Bijeljine.

Utakmica nije ponudila pretjerano atraktivan fudbal, bilo je dosta prilika, ali su obje ekipe prikazale popriličnu neefikasnost u samoj završnici.

Leotar je od početka utakmice imao loptu u nogama; u trećem minutu šut Andrića je blokiran. Već u petom minutu Janjić je bio u velikoj prilici za domaćina, ali je njegov šut uspio sjajno odbraniti golman gostiju Slobodan Radić.

Nakon jedne greške u predaji lopte igrača Budućnosti, loptu uzima Andrić koji upošljava Spaića koji izlazi sam pred golmana, ali njegov šut golman gostiju sjajno brani.

U 13. minutu fudbaleri Leotara stižu do vođstva, šutirao je Zečević, golman je dodirnuo loptu koja je nastavila da ide ka golu, a na kraju ju je vrlo nesportskom intervencijom igrač Budućnosti Ivanović pospremio u vlastitu mrežu. Od 13. minuta Leotar je vodio sa 1:0.

U 15. Minutu, nakon duplog pasa Zečevića i Spaića, mladi igrač Leotara Spaić promašuje veoma izglednu priliku da duplira vodstvo.

Prva prilika za goste bila je nakon jedne polukontre i greške Ljubibratića, kada je Bajić šutirao pravo u dobro postavljenog Perišića. Ovaj detalj desio se u 23 minutu.

Još jedna stoprocentna šansa za Leotar nije realizovana svega 2 minuta nakon toga; nakon kombinacije Medana i Spaića do lopte dolazi Zečević koji šutira u dobro postavljenog golmana Radića. Leotar je već mogao imati puno veće vođstvo, ali su domaći promašili veliki broj sjajnih prilika i na taj način još uvijek je postojala rezultatska neizvjesnost.

U 27. minutu gosti su imali priliku preko Obrenovića čiji šut brani golman Leotara Risto Perišić.

Igrači Leotara uspjeli su da promaše još jednu veliku priliku za postizanja gola, Prelo je dodao za Janjića čiji šut još jednom brani vrlo raspoloženi Radić.

Kada već nisu uspjeli dati gol iz igre, domaći igrači učinili su to nakon prekida, tačnije kornera. Korner je izveo Medan: nakon gužve lopta dolazi do Prela koji se nalazio na drugoj stativi. Treba reći da Prelo nije imao težak zadatak da ubaci loptu u mrežu. Leotar je tako od 43. minuta imao i više nego zasluženo vođstvo.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:0 za domaćina. Prije drugog dijela igre trener domaće ekipe Mičeta napravio je par izmjena i šansu su dobili Brković, Radić i Komlen.

Ivanović je imao prvu priliku u drugom dijelu, šutirao je glavom nakon kontre, ali lopta je otišla preko gola.

Nakon akcije Radića i Spaića, na loptu natrčava Medan čiji šut odlazi pored gola. U 55. minutu se dogodio ovaj detalj.

Gosti smanjuju vođstvo Leotara u 61. minutu golom Ivanovića glavom nakon i više nego dobrog centaršuta Stevanovića.

Za 3:1 pogađa Medan u 74. minutu, a moglo je biti i ubjedljivije budući da Prković 11 minuta nakon toga pogađa stativu za Leotar.

No to nije bio kraj uzbuđenjima, gostima je u 88. minutu dosuđen penal koji nije uspio da realizuje Obrenović, pošto je Perišić sjajno predvidio namjeru igrača Budućnosti i odbranio njegov penal.

Utakmica je  završena rezultatom 3:1, tako da su se fudbaleri Leotara na neki način revanširali igračima Budućnosti za poraz u ligi prije dvije sedmice kada je Budućnost slavila u Pilici rezultatom 1:0.

1/16 kupa Republike Srpske

Sezona 2017/2018

FK Leotar- FK- Budućnost Pilica

3:1 (2:0)

Stadion: Police

Gledalaca: 20

Sudije: Došlo Slađan (Istočno Sarajevo), Pejić Bojan (Sokolac), Vujadin Nemanja (Istočno Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Ivanović (auto gol) 13. min

2-0 Prelo 28. min

2-1 Ivanović 61. min

3-1 Medan 74. min