Košarkaši Leotara ostvarili su večeras u Banjaluci pobjedu u majstorici finala prvenstva Republike Srpske, protiv domaćeg Borca rezultatom 71:73 poslije produžetka. U regularnom toku meča bilo je 62:62, po četvrtinama 20:13, 15:17, 14:15, 13:17.

Do titule šampiona Republike Srpske i povratka u Premijer ligu BiH Trebinjci su u „Boriku“ došli potpuno zasluženo, poslije velike drame koja je viđena.

Propustili su trebinjski „plavo-bijeli“ priliku da već u regularnom toku meča savladaju favorizovanog domaćina, pošto su u finišu meča imali minimalnu prednost. Borac je upravo večeras doživio prvi poraz na domaćem parketu ove sezone, što je svojevrstan kuriozitet i slična situacija koju je Leotar imao prošle godine kada nije uspio krunisati sezonu u kojoj je imao ukupno jedan prvenstveni poraz. Ipak, kada se malo ko tome nadao pravda je zadovoljena!

Meč je počeo boljom igrom domaćeg tima koji je u prvoj dionici napravio prednost od sedam poena (20:13), koju je Leotar do poluvremena smanjio na -5 (35:30). Odmah na početku drugog dijela pojačali su ritam izabranici Dražena Šegrta te su stigli rivala, pa je ostatak meča protekao u izjednačenoj igri.

U sami finiš regularnog toka se ušlo sa tri poena prednosti za Trebinjce (62:59) na minut i po do kraja meča, ali su Banjalučani do kraja anulirali ovu prednost i čak imali šut za pobjedu na osam sekundi do kraja.

U produžetak su ažurnije krenuli domaćini, ali Leotar preokreće 2 minuta i 50 sekundi do kraja produžetka i čuva prednost do posljednjeg sudijskog zvižduka za pehar šampiona Republike i povratak u društvo najboljih timova BiH.

Najefikasniji u trebinjskom timu bio je Dejan Šakotić sa 20 poena, koji je proglašen i za najboljeg igrača finalne serije. Kapiten Đorđije Ninković ubacio je 16, Srđan Damjanović postigao je 11, a Aleksandar Tunguz i Damjan Milošević po 8 poena.

HP, maj 2019. / Foto: mondo.ba / Video: RTRS