U 17. kolu Prve rukometne lige Republike Srpske Hercegovina je sinoć  u Nevesinju savladala Čelinac 36:25.

Nevesinjci su rezultatski zabilježili ubjedljiv trijumf, ali su imali dosta problema da slome otpor brze gostujuće ekipe. Bez povrijeđenih Dragovića i Šarenca Hercegovina je dugo tražila pobjednički ritam protiv ekipe koja je u Nevesinju pokazala da zaslužuje bolji plasman od 10. mjesta na prvenstvenoj tabeli.

Gosti su imali aktivan rezultat sve do desetak minuta prije kraja, kada su Nevesinjci u silovitom naletu napravili seriju 11:2.

U redovima Nevesinjske ekipe najefikasniji su bili Кovačević sa 12 i Čabrilo sa 9 golova. Istakao se i golman Džidić sa 18 odbrana. Mlađani Babić je u odsustvu povrijeđenih igrača dobio značajnu minutažu koju je opravdao dobrom igrom sa četiri pogotka.  Кod gostiju je najefikasniji bio Damjanović sa osam golova.

Hercegovina i dalje ima četiri boda manje od lidera Drine. U narednom kolu gostuje Jedinstvu.

HERCEGOVINA – ČELINAC 36:25 (16:14)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 200. Sudije: Trnčić, Džebo (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (6 min), Čelinac (2 min). Sedmerci: Hercegovina 6 (5), Čelinac 10 (7).

HERCEGOVINA: Stajić, Džidić, Кovačević (12), Pantić, Кnežević, Šipovac, Manigoda (2), Grahovac, Buha (1), Avdalović, Ivanović (4), Čabrilo (9), Babić (4), Šarenac, Vujadinović (4).

ČELINAC: Stajić, Ivanković, Vujmilović (3), Buhač (6), Petrović, Branković (5), Jović, Gavrić (1), Škrbić, Кalamanda (1), Samardžija (1), Đermanović, Ivanković, Damjanović (8), Pejaković.

Izvor: Radio Nevesinje