Košarkaši Čapljine na domaćem terenu savladali su ekipu Leotara rezultatom 87:79 u meču 16. kola Premijer lige BiH.

U meču koji je bio poprilično izjednačen prva četvrtina pripala je gostima iz Trebinja (20:25), a druga četvrtina domaćinu (19:12).

U nastavku susreta moglo se Čapljinci ulaze u pobjednički niz, i gotovo sve ideje uspjevaju realizovati pod obručima, što im je donijelo treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

U redovima Leotara Rikalo je ubacio 24 poena, Aleksić 15, Pendić 12 i Raičević 11 poena.

Preston sa 22, Ivelja sa 20 i bivši Leotarov igrač Lužaić 19 istakli su se kod domaćina.

Ovim porazom Trebinjci su ostali na šestom mjestu sa osam pobjeda i sedam poraza, a naredni meč protiv Zrinjskog na svom parketu mogao bi biti presudan za izabranike Mira Vukoja kada je u pitanju plasman u Ligu 6 koja će dati novog šampiona BiH.