Sportska dvorana „Miloš Mrdić“ bila je večeras poprište meča 15. kola Prve lige Republike Srpske u košarci u kojoj je domaćin Leotar poražen od banjalučkog Borca konačnim rezultatom 71:89.

Nakon dobrog otvaranja utakmice od strane domaćih i +10 u ranoj fazi meča, u drugom poluvremenu igrači Dragana Mičića odigrali su čvrstu odbranu i ostvarili ubjedljivu pobjedu, zahvaljujući prevagi ostvarenoj u trećoj i četvrtoj četvrtini ove utakmice.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Vučković sa 24 i Lončar sa 17, dok je kod Leotara Šakotić ubacio 25, Ninković 17, Milidragović 12, te Damjanović 9 poena.

Ovom pobjedom Borac je preuzeo lidersku poziciju na tabeli, sa pobjedom više od Trebinjaca koji imaju i utakmicu manje. Dodatno otežavajuća okolnost za Leotar u borbi za prvu poziciju pred plej-of biće činjenica da je od Banjalučana izgubio u oba ovosezonska meča.