Večeras je Sportska dvorana Miloš Mrdić bila poprište duela 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše između Leotara i Vogošće, a utakmica je završena rezultatom 30:22, na poluvremenu je bilo 13:11. Utakmica je imala humanitarni karakter, jer će sav prihod od ulaznica i priloga biti uplaćen za liječenje male Marine Vujinović iz Trebinja.

Prisutni su mogli vidjeti odličnu i vrlo kompaktnu igru Leotara i u odbrani i u napadu, dobru povezanost u linijama i dosta lijepih poteza i golova.

Za 1:0 pogađa  Milojević, a potom Radović brani sedmerac Bećiću. Bilo je 2:1 kada ponovo pogađa Milojević, a Čičkušić realizuje sedmerac za 2:2. Gosti su igrali bez golmana, ali to se treneru Kasimu Kamenici “odbilo od glavu” pošto su igrači Leotara uspjeli tri puta pogoditi na praznu mrežu, najprije je to dva puta uradio Srdanović, a potom i Glendža za 6:3. Čičkušić pogađa rašlje za 6:4, a Milojević postiže peti gol za 7:4. Ponovo se u strijelce upisao Srdanović, da bi pri rezultatu 8:4 Kamenica zatražio tajm aut. Milićević pogađa rašlje za 9:4. Čičkušić i Stojanović odigrali su dobu odbranu za Sarajlije, nakon čega šef struke Leotara Tavrić traži svoj prvi tajm aut. Sava Ražnatović bio je požrtvovan i već drugi put je izborio loptu za svoju ekipu. Milićević relizuje sedmerac za 10:6, nakon čega Radović upisuje svoju osmu odbranu. Gavrić smanjuje, a potom pogađa i Zahirović. Gosti prave seriju 0:3. Uljarević pogađa za 12:10, Radović čudesno brani još jednom – vrlo zapažen je bio golman Leotara tokom čitave utakmice. Sa tribina su se začuli povici “ I na strani i kod kuće Luka brani nemoguće”. Kao i prošlu, i ovu utakmicu je pratilo navijanje sa tribina grupe „Mladi tigrovi“. Glendža sa svoje polovine asistira za Ražnatovića koji pogađa za 13:11 na poluvremenu.

Na otvaranju druge dionice igre pogađa Glendža, a potom precizan biva i Milojević za 15:11. U drugom poluvremenu izabranici Darka Tavića bili su još bolji i kompaktniji. Radović bilježi još jednu sjajnu paradu i opet je razloge za zadovoljstvo imao njegov trener Dragan Milojević. Glendža postiže svoj drugi gol, a gosti dobiju kaznu od dva minuta. Srdanović to koristi svojim četvrtim golom. Leotar ima 17:11 i seriju 4:0. Međutim i Milićević dobija isključenje na dva minuta. Prvi gol za Vogošću u drugom poluvremenu djelo je Jelačića. Potom je pogodio i  Osmanhodžić. Radović ponovo briljira na golu da bi ekspresno na drugoj strani mrežu Vogošće pogodio Glendža. Milićević pogađa iz sedmerca. Leotar prvi put odlazi na plus 6 i ima velikih 20:14. Tajm aut Vogošće je uslijedio odmah potom. Stojanović realizuje sedmerac,  a potom Gavrić dobija isključenje od dva minuta. Milićević biva uspješan iz sedmerca i postiže svoj četvrti gol na utakmici. Glendža i Ražnatović kombinovali su za 22:17. U 51. minutu rezultat je bio 23:17. Uslijedio je sedmerac za goste iz Sarajeva koji ponovo realizuje Stojanović. Tavrić traži tajm aut za domaće. Nakon ovoga Milićević pogađa i šesti put, a potom Ražnatović dobija kaznu od dva minuta neigranja. Bosić pogađa mrežu Radovića po drugi put na utakmici, a Srdanović na drugoj strani pogađa za ogromnih 25:19. Jelačić pogađa za 25:20. Srdanović potom pogađa šesti put za 26:20, a fenomenalni Luka Radović bilježi 13 odbranu na utakmici. Milojević sjajno asistira Milićeviću za 27:20 što je bila najveća prednost za momke Darka Tavrića.  Radović potom čudesnom paradom zaustavlja i šut  Gavrića, a sjajni Aleksandar Glendža postiže svoj šesti gol na utakmici za 28:20. Milojević je još jednom pogodio za 29:21, to je bio takođe njegov šesti gol na ovome okršaju. Glendža promašuje nakon piruete, a na njegov šut natrčava Milićević koji pogađa i sedmi put. Bilo je 30:21, a gosti postižu još jedan gol do kraja. Vidjeli smo još i 15-tu odbranu Luke Radovića.

Leotar je tako naplatio mnoge pehove i malere i protiv sjajne ekipe Vogošće odigrao najbolju utakmicu drugog dijela sezone. Bila je to utakmica puna tempa koji su sami igrači trebinjskog kluba nametnuli i niti jednom nisu ispuštali svoje vođstvo.

Dodajmo da je sam novčani prihod od ulaznica i priloga otišao za liječenje Trebinjki Marini Vujinović, a u ovoj akciji prikupljeno je 1.500 KM.

Poslije ovog trijumfa Leotar je šesti na tabeli sa 32 boda šest kola do kraja regularnog dijela sezone i ima dva boda više od Sloge iz Gornjeg Vakufa, koja je prva „ispod crte“ za plej-of doigravanje. U narednom kolu Trebinjci gostuju Zrinjskom u Mostaru, koji je direktni protivnik za plej-of.