U 12. kolu Premijer lige BiH u futsalu ekipa HFC Zrinjskog je savladala KMF Leotar poslije velike borbe i tek pošto su isključena dva trebinjska igrača. Poslije utakmice trebinjski premijerligaš najavio je saopštenje povodom ovih i dešavanja na dvije prethodne utakmice.

Trebinjci dolaze u rano vođstvo golom Stefana Jokića u četvrtoj minuti. Josip Bošković je u osmoj minuti izjednačio na 1:1 i tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku je Zrinjski napadao i stvarao šanse, ali je sjajan na golu Trebinjaca bio Šarenac koji je zaustavio 4-5 opasnih pokušaja domaćih igrača.

Leotar u 30. minuti koristi grešku Sesara i preko Cimirota dolazi do nove prednosti. Ipak, samo desetak sekundi kasnije Bošković je svojim drugim pogotkom izjednačio rezultat.

U 37. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton poslije jedne bezazlene situacije dobio je Predrag Šešelj. Ovo je izazvalo veliki revolt Trebinjaca, pa je uslijedio još jedan crveni karton, ovog puta na hlađenje je otišao Sulaver.

Zrinjski je iskoristio poklon igrača više i golom Marina Sutona minutu kasnije došao do prvog vođstva u finišu utakmice.

Kada je Leotar krenuo na sve ili ništa, prekrasan pogodak postigao je golman Andrijano Dujmović i potvrdio pobjedu Zrinjskog.

Zrinjski se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto premijerligaške tabele, a Leotar je pao na pretposljednje mjesto koje vodi u niži rang takmičenja. Težak raspored Trebinjce odvodi u narednom kolu u Brčko na noge ekipi Belog anđela, direktnom konkurentu za opstanak. Neuspjeh u ovom meču definitivno bi udaljio Trebinjce od opstanka u eliti BH futsala.

HFC ZRINJSKI – KMF LEOTAR 4:2 (1:1)
Dvorana Bijeli brijeg
Gledalaca: 100
Sudije: Jasenko Pljevaljak i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Jokić 4, 1:1 Bošković 8, 1:2 Cimirot 29, 2:2 Bošković 30, 3:2 Suton 38, 4:2 Dujmović 40
Žuti kartoni: Sesar, Drežnjak (Zrinjski), Vico, Sulaver (Leotar)
Crveni kartoni: Sulaver, Predrag Šešelj (oba Leotar)

Zrinjski: Dujmović, Šunjić, Ivanković, Raguž, Bošković, Skuhan, Suton, Sesar, Kalfić, Livaja, Prusina, Vlaho, Drežnjak

Leotar: Šarenac, Čečur, Cimirot, Šešelj, Vico, Sulaver, Jokić, Debelnogić, Andrić, Šutalo, Tepavčević, Raguž