Футсалери Словеније побjедили су репрезентацију Италије 2:1 и на тај начин се пласирали у четвртфинале Европског првенства у Словенији, а такође и својом побједом обезбједили наступ Србије у најбољих осам на старом континентну.

После побједе Словенаца јасно је да ће домаћини првенства играти против Русије у четвртфиналу, док ће противник Србије бити Казахстан.

Италија је повела на самом почетку меча голом Онорија у трећем минуту, али је двоструки стријелац и херој Словеније био капитен Игор Осредкар головима у последњих десет минута.

Image result for italy slovenia futsal uefa

„Обећао сам да ћемо против Италије обезбедити пролаз даље после меча са Србијом. Одржали смо обећање“, изјавио је играч Словеније.

Утакмице четвртине финала Русија-Словенија и Србија-Казахстан на програму су у понедељак у љубљанској хали Стожице.

Раније је одигран меч у гурпи Б у којем су Русија и Казахстан ремизирали 1:1 и на тај начин отворили врата Србије за пролаз у другу фазу такмичења.

Најзанимљивије утакмице ЕП у Словенији, као и мечеве репрезентације Србије, гледаоци у региону могу пратити на ТВ каналу Спорт Клуб.

Извор: Спорт Клуб