Futsaleri Slovenije pobjedili su reprezentaciju Italije 2:1 i na taj način se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sloveniji, a takođe i svojom pobjedom obezbjedili nastup Srbije u najboljih osam na starom kontinentnu.

Posle pobjede Slovenaca jasno je da će domaćini prvenstva igrati protiv Rusije u četvrtfinalu, dok će protivnik Srbije biti Kazahstan.

Italija je povela na samom početku meča golom Onorija u trećem minutu, ali je dvostruki strijelac i heroj Slovenije bio kapiten Igor Osredkar golovima u poslednjih deset minuta.

Image result for italy slovenia futsal uefa

„Obećao sam da ćemo protiv Italije obezbediti prolaz dalje posle meča sa Srbijom. Održali smo obećanje“, izjavio je igrač Slovenije.

Utakmice četvrtine finala Rusija-Slovenija i Srbija-Kazahstan na programu su u ponedeljak u ljubljanskoj hali Stožice.

Ranije je odigran meč u gurpi B u kojem su Rusija i Kazahstan remizirali 1:1 i na taj način otvorili vrata Srbije za prolaz u drugu fazu takmičenja.

Najzanimljivije utakmice EP u Sloveniji, kao i mečeve reprezentacije Srbije, gledaoci u regionu mogu pratiti na TV kanalu Sport Klub.

Izvor: Sport Klub