Футсал селекција Србије у другом мечу на Европском првенству у Словенији играла је нерјешено против Италије 1:1.

Србија након другог узастопног ремија има реалне шансе за пласман у четвртфинале, потребно је да у посљедњем мечу Италије и Словеније побједи било ко, или да се дуел заврши нерјешено 1:1 или 0:0.

Србији не би одговарали нерјешени резултати 2:2 и све ефикасније од тога.

Србија је на мечу у Стожицама имала велику подршку са трибина.

У 14. минуту, Србија је имала велику прилику да стигне до предности, када је Стефан Ракић погодио оквир гола.

У првих 20 минута виђена је тврда борба на обе стране, па је полувријеме завршено без голова, 0:0.

У наставку, Италијани су знатно опаснији, имали су неколико добрих прилика, али је на голу Србије бриљирао Аксентијевић.

Казна за све промашаје Италијана услиједила је средином другог полувремена, када је Драган Томић из одбитка, након шута Коцића послао лопту крог ноге италијанског голмана и постигао гола за 1:0!

Ипак, само два минута касније Италија стиже до изједначења, и то на идентичан начин – Масимо Да Лука је шутирао а лопта прошла српском голману кроз ноге – 1:1.

На крају, остало је нерјешено 1:1. У другом дуелу дана играном у групи Б, Казахстан је убједљиво савладао Пољску 5:1.