Đoković osvojio osmu titulu na Otvorenom prvenstvu Australije pobjedom protiv Dominika Tima sa 3:2 u setovima.

U prethodnih sedam finalnih mečeva nikada nije izgubio na ovom turniru.

On je ujedno i odbranio titulu, a pobjedom nad Austrijancem je pretekao Rafaela Nadala i vratitio se na prvo mjesto svjetske ATP rang liste.

Srbin i Austrijanac su do sada odigrali deset mečeva i Novak vodi sa 6-4, ali je Dominik bio bolji u četiri od prethodnih pet duela. Đoković je u prethodnih šest mečeva na turniru izgubio samo jedan set, u prvom kolu protiv Štrufa, dok je Tim izgubio pet.

Đokoviću je ovo 26. Grend slem finale. Ima skor od 16-9 u borbi za najveće trofeje, dok je Timu ovo treće veliki okršaj i prvi posle dva neuspeha na Rolan Garosu. Ukoliko osvoji osmi AO, pridružiće se Nadalu i Federeru u istoriji sa osam titula na jednom Slemu.

13:46 Đoković slavio u petom setu 6:4 i slavio 3:2 u setovima.
12:56 Idemo u peti set! Novak ekspresno poslije 3:3 do 6:3 u četvrtom setu
12:46 Trenutno egal u čletvrtom setu 3:3
12:15 Tim osvaja treći set ubjedljivo i na korak je od titule
11:17 Dominik Tim je nadigrao Novaka u drugom setu – meč je izjednačen na 1:1 poslije 6:4 u ovom setu
10:42 Đoković iskoristio greške protivnika i osvojio prvi set!