Sinoć su na Božićnom turniru u malom fudbalu u Trebinju odigrani svi polufinalni parovi, a publika, u gotovo do posljednjeg mjesta ispunjenoj dvorani „Miloš Mrdić“ odgledala je su četiri sjajne utakmice.

Viđen je dopadljiv fudbal, a opšti utisak je da je turnir pun pogodak i da je nadomjestio izostanak sportskih dešavanja u prazničnom periodu.

Prva utakmica između Gučine i AMD Hercegovine završena je bez golova u regularnom toku meča te se pristupilo izvođenju penala. Golman AMD Hercegovine/Sulaver/ odbranio je dva penala na otvaranju penal serije, ali istom mjerom uzvraća i čuvar mreže sa druge strane/Berak/ koji upravo kolegi Sulaveru brani penal u zadnjoj seriji i osigurava Gučini prolaz u finale veteranskog turnira, gdje ih čeka ekipa Gorice-Zlatare Rubin iz Trebinja. Konačni rezultat je bio 5:3.

Gorica-Zlatara Rubin je slavila protiv Lokoporatal-Triala rezultatom 5:4. U jako dinamičnoj utakmici bolji su bili formalni domaći koji u vođstvo dolaze već u 7. minutu preko Ćetkovića, izjednačuje Ćurić svega minut nakon toga. U 10 .odnosno 14. minutu Abramović i Bojanić postižu golove tako da je rezultat bio 3:1 za domaćina, koji preko Pudara u 19. minutu postiže još jedan gol, tako da se u drugo poluvrijeme ušlo sa komfornih 4:1 za Goricu. Uslijedila je agresivnija igra Lokoportal-Traila koja j urodila plodom u 31. minutu kada Ćurić pogađa za 4:2. 4:3 je na semaforu stajalo kada je pogodio Spasojević. Nadmoćniju igru i bolju fizičku spremu ekipe Gorica-Zlatara Rubin potvrdio je minut pred kraj Abramović svojim drugim golom. Na ovaj način Gorica-Zlatara Rubin obezbjedila je duel u finalu protiv veterana Gučine.

Što se tiče seniorskog dijela turnira tu je ekipa W-Wina iz Nevesinja uz vrlo lepršavu igru potpuno nadigrala goste iz Nikšića, ekipu Kastela i porazila je rezultatom 2:1.

Nakon vrlo eksplozivne igre u prvom poluvremenu i stvaranja pet ili šest zicer-prilika, od koja su dva realizovana, W-Win čuva vođstvo u drugom poluvremenu i na kraju uz jedan primljen gol zasluženo slavi. Gol je djelo Drobnjaka u 36. minutu, međutim on je bio slaba utjeha za gostujući sastav koji do kraja nije pronašao put do mreže Nevesinjaca.

Poslastica dana svakako je bio susret između Zlatare Rubin i ekipe Hrupjela, u kojoj je ekipa Zlatare Rubin nakon šest minuta imala rezultatski deficit od 0:2, a na kraju je slavila potpuni preokret i pobijedila sa 5:2.

Ivan Bošković sa dva gola pogađa za favorita Hrupjelu od koje se očekivao plasman dalje, međutim na tom putu našao im se „tvrd orah“ koji se nije htio predati i nakon nešto lošijeg otvaranja utakmice. Bodiroga postiže dva gola u 7. i 11. minutu i poravnava rezultat. Uslijedilo je zatišje pred buru, a na odmor se otišlo s rezultatom 2:2.

Vico stupa na scenu u 34. minutu postigavši sjajan go. Ključni momenat je bio kada Srđan Sulaver brani stopostotnu šansu za ekipu Hrupjela, a potom prosljeđuje loptu naprijed, ona odlazi do Vica i on postiže još jedna lijep gol. Igrao se 37 minut. U 40. minutu u strijelce se upisuje i Sulaver iz vlastitog kaznenoga prostora pošto su gosti igrali bez golmana.