U prostorijama Srednjoškolskog centra „Golub Kureš“ u Bileći juče je odigrano drugo kolo šahovskog prvenstva Stare Hercegovine za djevojčice i dječake uzrasta od šest do 16 godina. Na turniru koji je organizovao Šahovski klub „Osnovac“ učestvovalo je 44 djece iz Bileće, Gacka, Ljubinja, Nevesinja, Trebinja i Nikšića.

U konkurenciji do osam godina prvo mjesto osvojio je Vuk Brborić, drugo Uroš Radić, a treće Andrija Karadeglija.

U kategoriji do 12 godina prvo mjesto zauzeo je Đorđe Pušara, drugo Pavle Dangubić, a treće Vasilije Klimenta. Vuk Miletić osvojio je prvo mjesto u konkurenciji do 16 godina, drugi je bio Đorđe Anđelić, a treće Miljan Savić.

„Ovakvi turniri i prvenstva značajni su za popularizaciju šaha među osnovcima i srednjoškolcima. Nadamo se da će se u Bileći navika igranja šaha prenijeti i na druge generacije.“, ističu članovi „Osnovca“ i upućuju zahvalnost Srednjoškolskom centru i Opštini Bileća koji su omogućili da se ovaj turnir održi u Bileći.

Takmičenje se odvija po švajcarskom sistemu sa tempom igre od po 15 minuta po igraču.

Šahovske garniture, šahovske satove i program za parovanje za svako kolo obezbjeđuje ŠK „Leotar“ Trebinje.

Naredno, treće kolo biće odigrano 16.juna u Nevesinju.

Izvor: Radio Bileća