Fudbaleri Mladosti u 2. kolu Druge lige RS  grupa „Istok“ ugostili su ekipu FK „Drina HE“ iz Višegrada.

I ovoga puta se pokazalo da su gosti neugodan protivnik za domaćina. Gosti su bili konkretniji i lakše dolazili u priliku za postizanje gola, ali i nespretni.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, iako su obje ekipe imale šanse.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima. U 58. minutu sudija Milošević dosudio je prestrogo penal za goste. Igrač gostiju Damjanović je to iskoristio i doveo goste u vođstvo od 1:0, koje je trajalo svega tri minuta kada je u jednom kontranapadu Ćeranić postigao izjednačujući pogodak. U 80 minutu sudija  je propustio da dosudi penal za domaćina kada je u šesnaestercu srušen Mrković. Do kraja utakmice i domaći i gosti su imali šanse za postizanje golova ali mreže su ostale netaknute.

Strijelci: Ćeranić u 61. minutu za Mladost, Damjanović u 58. minutu iz penala za Drinu HE.

Sudije: Milošević i Elezović (Bijeljina) i Lazić (Brčko).

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić. Novaković, Salatić i Ćeranić za Mladost

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Novaković, Mrković, Salatić, Lozo, Guzina J., Dakul, Komnenić Jokanović,  Ćeranić.

Nakon odigrana dva kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 6 bodova. Mladost se nalazi na petom mjestu sa osvojena 4 boda.

U narednom, 3. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u nedjelju 26.08.2018. godine sa početkom u 17:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Pilici, gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Budućnost“.