KMF „Nevesinje“ po treći put je postao prvak Republike Srpske. Do nove titule i plasmana u Premijer ligu BiH Nevesinjci su stigli tako što su ubjedljivo 6:1 porazili direktnog rivala Kotor Varoš. Oko 500 gledalaca ovacijama je pozdravilo nove šampione.

Nevesinjski futsaleri su čvrsto ušli u susret riješeni da što prije odagnaju neizvjesnost. Već u 4. minutu Miličević je prelijepim golom sa distance podigao publiku na noge. Nakon perioda bez mnogo prilika, domaći su u finišu prvog dijela potpuno potopili rivala. Za samo pet minuta, preko Kljakića, Prodanovića, Lakete i Šarenca stižu do ubjedljivog vođstva. Borbenost za svaku loptu potpuno je zbunila goste iz Kotor Varoša.

I u drugom poluvremenu Nevesinjci su nastavili sa čvrstom igrom, a rijetke prilike rivala zaustavljao je stameni Romović. Bulajić je u 28. minutu povisio na 6:0, a počasni pogodak za Kotor Varoš djelo je Đukića.

KMF „Nevesinje“ sjajnim nizom od sedam uzastopnih pobjeda nadoknadio nešto lošiji start prvenstva, pa će domaći ljubitelji malog fudbala poslije samo godinu dana pauze opet uživati u premijerligaškim okršajima.

Izvor: Radio Nevesinje